Erdoğan’dan, Belediye Başkanlarına Seçim Uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanlarına hitap ettiği konuşmasında, “her türlü şaibeden uzak durmaları çağrısı yaparak, 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimine değil 2023 Haziranındaki seçime göre ayarlamanızı istiyorum” diyerek uyarıda bulundu.
 Tarih: 24-12-2021 09:34:08
Erdoğan’dan, Belediye Başkanlarına Seçim Uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısında konuştu.

İstişare toplantısında konuşan Erdoğan, "Hangi görevde olursak olalım ülkemizin 81 vilayetin tamamında ki belediyeleri özellikle de kendi belediyelerimizi yakından takip ettik. Bugün de ülkemizin 30 büyük şehrinin 15’i, 51 ilinin 25’i, 519 Büyükşehir ilçesinin 304’ü, 403 ilçesinin 238’i AK Partili kadrolarca yönetilmektedir.  Cumhur İttifakı olarak baktığımızda bu rakamlar büyükşehirlerde 16 belediyeye, illerde 35 belediyeye büyükşehir ilçelerinde 361 belediye, diğer ilçelerde 313 belediyeye çıkıyor. Beldelerle beraber ülkemizde nüfusun  yüzde 64'üne  dördüne denk gelen toplam 1390 belediyenin 1041'inin  Cumhur İttifakı'nda olması milletimizin ülkeyi yöneten cumhurbaşkanına ve onun ittifakını olan güvenini de göstermektedir" dedi.

 

Belediye başkanlarına hitap eden Erdoğan, " tüm gayretlerinizi tüm hesaplarınızı 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimine değil 2023 Haziranındaki seçime göre ayarlamanızı istiyorum. Bunun için hep birlikte daha çok çalışacağız, genel merkezimizde, il ve ilçe teşkilatlarımızda, belediyelerimizde mahalle temsilcilerimizle bu şehirlerimizde adeta bir duvarın tuğlaları gibi birbirimizi destekleyerek, birlik ve beraberlik içinde hedeflerimize doğru yürüyeceğiz." diye konuştu.

 

"Belediye başkanına gurur, kibir asla yakışmaz; biz tevazu ehli olmaya mecburuz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Birbirimizin başına, sırtına, ayağına basarak değil birbirimizle el ele kol kola, gönül gönüle vererek çalıştığımızda hayırlı bir iş yapmış olur büyük başarılara imza atabiliriz. Aksi takdirde ne olacağını görmek için tarihe bakmak yeterli.

“Belediye başkanına gurur, kibir asla yakışmaz. Biz tevazu ehli olmaya mecburuz”

Yani belediye başkanına gurur, kibir asla yakışmaz. Biz tevazu ehli olmaya mecburuz, aksi taktirde sorun katlanarak büyür. Eninde sonunda gideceğimiz yer neresi toprak. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Her türlü şaibeden uzak durmanız önemlidir. Bundan asla taviz veremeyiz. Hiç bir AK Parti belediyesi için Allah göstermesin şaibe konuşulmamalı. İmar planlarından bindiğiniz araca, ihalelerden özel hayatınıza kendinize ve bize söz getirecek en küçük söz, şatafat, israf, kibir görüntüsüne meydan vermemelisiniz. Tüm çalışmalarınızı 2023 seçimlerine göre ayarlamanız gerek. Aşmamız gereken ilk bent 2023'tür" diye konuştu.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: İHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNCEL Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI