DEVA Partisi'nde 45 Kişi İstifa Etti

SON DAKİKA HABER ile Demokrasi ve Atılım Partisi’nde istifa şoku!... Muş İl Başkanı avukat Elif Çelik ile il ve ilçe yönetiminde yer alan 45 kişi partiden istifa ettiğini duyurdu.
 Tarih: 17-11-2021 21:36:18
DEVA Partisi'nde 45 Kişi İstifa Etti

Muş İl Başkanı Çelik ile 45 kişi partiden istifa etti

Parti binasında basınla bir araya gelen Çelik görevinden istifa ettiğini açıklayarak 10 Temmuz 2020'de Deva Partisi Muş İl Kurucu Başkanı olarak göreve başladığını, ilçe teşkilatlarının tümünü oluşturduklarını belirtti. Çelik bir ilçe başkanlığı için yaptıkları görevlendirmenin genel merkez tarafından 3 aydır gerekçesiz bir şekilde onaylanmadığını söyleyerek, "Sayın Ali Babacan ve yönetimindeki kadroların siyaset anlayışı, Türkiye'nin geleceği ile ilgili ümit veren açıklamaları beni çok umutlandırmıştı. Ancak çok geçmeden vesayetçi siyaset anlayışının partinin tüm organlarına sirayet ettiğini tecrübe ettim. Daha ilk günden siyasetin ağababaları yereldeki temsilcileriyle birlikte partinin umut vadeden söylemlerine aykırı bir şekilde ilimizi, köy köy, mahalle mahalle parsellemeye başlamışlardır." Dedi.

 


Bu durumu hiyerarşik olarak sayısız kere genel merkeze ilettiğini belirten Muş İl Başkanı avukat Elif Çelik, 10 aydan bu yana genel merkezden bir heyetin kenti ziyaret etmediğini,  ilimizi yok saymıştır diye konuştu.

 

Muş İl Başkanı avukat Elif Çelik,” bir rant aracı olarak gören eski vesayetçi siyasi anlayışla önceliklerimizin, değerlerimizin uyuşması asla beklenemez. Tüm baskı ve müdahalelere rağmen hakkıyla yerine getirdiğim bu görevde ilk günden itibaren desteğini esirgemeyen Muşlu hemşerilerime, benimle birlikte partiden istifa eden 45 kişilik il ve ilçe yönetimine vefa duyguları için minnet duyuyorum." Diyerek istifa ettiğini söyledi.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Editör
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI