Başkan Tanış İlçenin önemli bir sorununu çözdü

Başkan Tanış’ın Kararlı Duruşu İlçenin Kanayan Yarasına Merhem Oldu. Van’ın Gürpınar İlçesinde yer alan sanayi esnafı Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın girişimleri sonucu yeni iş yerlerine kavuştu.

Başkan Tanış İlçenin önemli bir sorununu çözdü
Yayınlama: 25.08.2023
A+
A-

Başkan Tanış İlçenin Kanayan Yarasına Merhem Oldu

Başkan Hayrullah Tanış uzun yıllardır ilçede dağınık halde bulunan ve hem gürültü hem de görüntü kirliliğine neden olan sanayi esnafının bir arada faaliyet yürütmesine yönelik Belediye tarafından çalışma başlatıldı.

Başkan Tanış İlçenin önemli bir sorununu çözdü

Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın alternatif yer sunması ve cazip kira avantajı ile yeni iş yerlerine kavuşan sanayi esnafı hem daha ferah bir alanda hizmet veriyor hem de ilçe merkezindeki trafik ve yaya geçişini engellemiyor.

Başkan Tanış İlçenin önemli bir sorununu çözdü

Sanayi esnafını yeni iş yerlerinde ziyaret ederek eksik ve yapılması gerekenleri istişare eden Başkan Tanış, “İlçemizin yıllardır en büyük sorunlarından biri olan dağınık halde bulunan sanayi esnafına bir çözüm bulduk. Bildiğiniz üzere büyük bir yatırım ile ilçemizdeki birçok cadde ve sokağı yeniliyoruz. Altyapı, üstyapı, ışıklandırma ve peyzaj çalışmalarıyla adeta yeni prestij cadde ve sokakları ilçemize kazandırıyoruz. Sanayi esnafımıza daha ferah dükkanlar sunarak hepsinin bir alanda faaliyet yürüteceği bir alan sunduk. Şimdi hem onlar mutlu hem de ses ve görüntüden şikayetçi olan ilçe sakinlerimiz mutlu. Ben tüm sanayi esnafımıza teşekkür ediyorum. Hepsini tek tek ziyaret ettim. İşlerinde hayırlar, bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Yeni iş yerlerinde memnuniyetle çalışmalarını yürüten sanayi esnafı da Başkan Tanış’a teşekkür dileklerini iletti.

Kaynak: HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.