Başkan Akman’dan Mevlid kandili mesajı

VAN’IN TUŞBA BELEDİYE BAŞKANI SALİH AKMAN, ÂLEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN PEYGAMBER EFENDİMİZ HAZRET-İ MUHAMMED’İN (SAV) DÜNYAYA TEŞRİFLERİNİ MÜJDELEYEN MEVLİD KANDİLİ’NE ULAŞMANIN HUZURU VE MUTLULUĞU İÇERİSİNDE OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

Başkan Akman’dan Mevlid kandili mesajı
Yayınlama: 26.09.2023
A+
A-

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerini müjdeleyen Mevlid Kandili’ne ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Akman, güzel ahlâkı tamamlamak üzere bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’in (SAV) yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biri olduğunu kaydetti. Başkan Akman, “Peygamber Efendimizin dünyaya gelişiyle, bireysel, toplumsal ve evrensel düzeyde, zihin, fikir ve ahlak planında tarihin en büyük dönüşümü yaşanmıştır. Cahiliye döneminde yolunu ve değerlerini kaybeden insanlar, Peygamber Efendimizin yolunda giderek, kardeşliğin, güzel ahlakın ve bütün iyi davranışların en güzel örnekleri olmuşlardır” dedi.

Kandillerin, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin yaşandığı, dünyanın aydınlandığı en özel günler olduğunu kaydeden Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm Tuşbalı hemşehrilerimin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, dualarımızın kabul olduğu bu mübarek gecenin birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı

İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.