Bahçesaray’da 4 yaşında bir çocuk kayboldu

Van’ın bahçesaray ilçesinde dün akşam kaybolan 4 yaşındaki çocuk için ekipler alarma geçti. Çocuğun izine rastlayamayan aile daha sonra durumu jandarmaya bildirdi.

Bahçesaray’da 4 yaşında bir çocuk kayboldu
Yayınlama: 18.06.2024
Düzenleme: 18.06.2024
A+
A-

Van’ın Bahçesaray ilçesinde kaybolan 4 yaşındaki çocuk için ekipler alarma geçti.

Hayvanlarını daha serin bölgelere otlatmak için Siirt’ten gelen ve Bahçesaray ilçesine bağlı Han yaylasında konaklayan bir ailenin 4 yaşındaki çocukları A.Ş.’den dün akşamdan beri haber alınamıyor.

Bahçesaray’da kaybolan 4 yaşındaki çocuk için ekipler alarma geçti

Dün akşam saatlerinde A.Ş.’den haber alamayan aile bölgede arama yaptı. Çocuğun izine rastlayamayan aile daha sonra durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ve ilçe halkı dün gece geç saatlere kadar yaptıkları aramada bir sonuç alamayınca çalışmaların ara verdi. Ekipler, sabahın erken saatlerinde bölgede yeniden arama çalışması başlattı.

Bahçesaray’da kaybolan 4 yaşındaki çocuk için ekipler alarma geçti

Dağlık arazide çocuğun izine rastlayamayan ekipler, aramayı Sündüs yaylasının yanından geçen Bahçesaray çayına çevirdi. Bunun için Van İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, çay içerisinde gün boyu yaptıkları arama çalışmalarında çocuğun izine yine rastlayamadı. Karanlığın çökmesiyle çalışanlara bu günlük ara verildi. Çalışmalar yarın sabah tekrar devam edecek.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.