AK Parti’den Netanyahu’ya sert yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Eli kanlı İsrail Yönetiminin Başbakanı Netanyahu’nun ve Bakan Eli Cohen’in, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan hezeyanları, bir gün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır.”

AK Parti’den Netanyahu’ya sert yanıt
Yayınlama: 16.11.2023
Düzenleme: 16.11.2023
A+
A-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Netanyahu’nun küstah sözlerine şöyle yanıt verdi:

İsrail yönetimi, binlerce sivil kadın ve çocuğu katlederek; camileri, kiliseleri ve hastaneleri yıkarak insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen suçlara bulaşmıştır. Eli kanlı İsrail Yönetiminin Başbakanı Netanyahu’nun ve Bakan Eli Cohen’in, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan hezeyanları, bir gün mutlaka hesap verecekleri suçlarını örtbas etme çabasıdır. Cumhurbaşkanımız insanlık onurunu ayakta tutan ve insani değerleri kararlılıkla savunan bir siyaset izlemektedir. Netanyahu ve benzerleri ise katliam siyasetinin takipçileridir.

İsrail yönetimi, binlerce sivil kadın ve çocuğu katlederek; camileri, kiliseleri ve hastaneleri yıkarak insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen suçlara bulaşmıştır.

 

Çelik’in açıklamasının bazı önemli noktaları şunlardır:

  • İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını “insanlığın tarihine kara bir leke olarak geçen suçlar” olarak nitelendirmektedir.
  • İsrail’in binlerce sivil kadın ve çocuğu katlettiğine dikkat çekmektedir.
  • İsrail’in camileri, kiliseleri ve hastaneleri yıktığını belirtmektedir.
  • Netanyahu’nun ve Bakan Eli Cohen’in açıklamalarının, İsrail’in suçlarını örtbas etme çabası olduğunu savunmaktadır.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın insanlık onurunu ayakta tutan ve insani değerleri savunan bir siyaset izlediğini vurgulamaktadır.

Çelik’in açıklaması, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı uluslararası kamuoyu baskısını artırmaya yardımcı olabilir.

Eli kanlı İsrail Yönetiminin Başbakanı Netanyahu’nun ve Bakan Eli Cohen’in, Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ı…

— Ömer Çelik (@omerrcelik) November 16, 2023

haber 7

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.