X 20

Abdurrahman Dilipak: İstanbul Sözleşmesiyle Aile Yok Olacak

Van Sivil Dayanışma İnsiyatifi (SDİ) tarafından Van Ticaret Sanayi Odası kongre Salonunda Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ın katılımıyla ‘İstanbul Sözleşmesi İle Ailesiz Toplum’ konulu konferans düzenlendi.
 Tarih: 16-12-2019 15:14:53
Abdurrahman Dilipak: İstanbul Sözleşmesiyle Aile Yok Olacak

Konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, uluslararası sistemin ailesiz bir toplum arzuladığını belirterek, “Yediklerimizden, içtiklerimize, sporumuzdan giyeceğimize kadar her alanda bizlerle uğraşıyorlar. Bizi yemek, nüfusu azaltmak için her yolu deniyorlar” ifadelerini kullandı.

Kongre Salonunda düzenlenen konferans yoğun bir ilgiyle karşılandı. Birçok kişi konferansı ayakta izlemek zorunda kalırken, bazı davetliler de konferansın olduğu bölümün dışından takip etmek zorunda kaldı.

 

Program Edremit Ulu Camii İmam Hatibi Muhammed Sizcan’ın Kur’an tilavetiyle başladı.  Kur’an tilavetinin ardından Açılış konuşmasını Van Sivil Dayanışma İnsiyatifi Dönem Başkanı Ali Ramazan Güler “Temel amacımız hayra motor, şerre fren olmaktır. Bugünkü düzenlemiş olduğumuz programda da İstanbul Sözleşmesi bir şer olarak görüyoruz. Bu şerre karşı neler yapabiliriz, bu anlamda bu programı düzenledik” diye konuştu.

 

-ANNESİ ERKEK, BABASI KADIN OLAN ÇOCUKLAR DOĞUYOR


Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, dünyanın gidişatı ile ilgili kaygıları dile getirdi. Birilerinin büyük oyunlar kurduğunu, bu oyunlara karşı herkesin çok dikkatli olması gerektiği uyarılarında bulunan Dilipak, “Biz sağcı-solcu, Türk-Kürt, Alevi-Sünni diye birbirimizi yerken, birileri hepimizi yemeye hazırlanıyor, Kadınlarımızı, çocuklarımızı, kızlarımızı. Bakın annesi erkek, babası kadın olan çocuklar doğuyor. Taşıyıcı anne karnında büyüyen çocuklar. Fransa’da yasa çıktı. Artık kadın, erkek tanımı yok. Bu tanım olmayınca, hamama da birlikte girilebilecek. Allah muhafaza. Bunlara hazır mısınız?” dedi.

 

-GENÇLER SONU MAHKEMEDE BİTEN EVLİLİKLERE ÖNEM VERMİYOR


Aile mahkemelerinin son yıllarda yoğunluk yaşadığına dikkat çeken Dilipak, “Aile mahkemelerine bakıyor musunuz, En tartışmalı yerler buralar. Bütün aileler kavgalı. Gençler de sonu mahkemelerde bitecek evliliklere çok önem vermiyorlar. Çocuk da yapmıyorlar. Başlarına bela mı olsun? Köpek besliyorlar” diye konuştu.

 

-İSTANBUL SÖZLEŞMESİYLE AİLE YOK OLACAK


Ülkede yaşanan gerçek olayları anlatarak konuşmasını sürdüren Dilipak, “Yaşanan gerçek bir olaya değinelim. Adamın biri hanımından zaten şüpheleniyor. Bir gün evine geliyor. Kapıyı çalıyor, açan yok. Hanımının evde olduğunu biliyor ve bekliyor. Hanımı da kocasının geldiğini anlayınca polis çağırıyor. Diyor ki ben evde arkadaşımla muhabbet ediyorum, kocam beni kapıda bekliyor. Yanlış anladığı için beni öldürebilir, ben kocamın uzaklaştırılmasını istiyorum, diyor. Mahkemeye çıkarıyorlar, mahkeme de ailesinin geçimini sağlaması için adamın parasını ödemesine karar veriyor. Kadın da diğer erkek arkadaşıyla, adamın evinde rahat rahat yaşamaya devam ediyor. Adam üç ay sonra hakime gidiyor, diyor ki, ‘Hakim bey, ben karısını aldatan adamın parasını ödeyen bir pezevengim. Bunun yasal güvencesini de siz hazırladınız’ diyor. Ne yapacaksınız şimdi? Rezalete bakın. Bu İstanbul Sözleşmesi’nin 19 maddesi var. Hepsi de birbirinden sıkıntılı. Bu sözleşme İstanbul’da imzalandı. Ev sahibisiniz. Bunun için Aile Bakanlığı kurdunuz. Paralar dağıtıldı, yenildi. Hatta o paralarla konferans yapılmış gibi, reklamlar verilmiş gibi düzmeceler yapıldı. Hatta hiçbir şey yapılmamış ve fotoğraflar çekilerek, etkinlik yapılmış gibi gösterilmiş” ifadelerini kullandı.

 

-AİLENİN İÇİNE FİTNE SOKTULAR


Toplumdaki aileler arasında yaşanan tirajikomik olaylara işaret eden Dilipak, “Geçenlerde bir valinin başından geçen bir olay oldu. Vali hanımı ile anlaşamıyormuş. Hanımına demiş ki, ‘Gidelim bir psikoloğa, seni de dinlesin, beni de, çözelim bu işi’. Kadın hemen başka bir kadın derneğini aramış, kocasını şikâyet ederek, ‘Kocam bana psikolojik baskı yapıyor’ demiş. Vali evden uzaklaştırılmış. Allah korusun ailenin içine fitne soktular” ifadelerine yer verdi.

 

-İNSAN HAKLARINDAN SÖZ EDEN ABD İNANILMAZ KATLİAMLAR YAPTI


Amerika kıtasının, dünyadaki kara parçasının üçte biri kadar olduğunu anlatan Dilipak, Amerika 1500’lü yıllarda, Dünyadaki dört büyük ırktan biri olan Kızılderilileri öldürerek, yok ederek oraya yerleşti dedi. Dilipak konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bize insan hakkı dersi veriyorlar, soykırım kınaması yapıyorlar. İnanılmaz katliamlar yaptılar. Hastalanan zencileri canlı canlı denize attılar. Büyük gemilere, büyük toplar yerleştirdiler. Çin ve Hindistan’a saldırdılar. Kendilerine servet inşa ettiler. Kendi aralarında yüz yıl savaştılar. Gittikleri yerde sadece altın, elmas, gümüş getirmediler. Orada çalışacak köleler oluşturdular. Oradan getirdikleri kitapları tercüme ederek, sözde batı medeniyeti oluşturdular. Rönesans. Biz ise 1800’lerde Tanzimat’la Batılılaştık aslında. Kendi değerlerimize yabancılaştık”

 

-HER ŞEYE HAZIRLIKLI OLMALIYIZ 


Her geçen gün yenilenen ve gelişen teknolojiyle silahların artık daha kolay üretildiğini söyleyen Dilipak, “Bu düzenin sürdürülmesi için savaşlar çıkarılıyor. Vekalet savaşları var artık. Suriye’nin başına gelen, bizim başımıza da gelebilir. 1500’lü yıllarda dünya nüfusu 450 milyon civarındaydı. 17 bin’e gelindiğinde sadece 50 bin arttı, 500 milyon oldu. O kadar çok insan öldü ki, neredeyse nüfus artmadı. Şimdi ise 7 milyar oldu. Bu nüfusu yönetemiyorlar, o yüzden bu nüfusun azalması lazım. Teknoloji ilerliyor. Her an herkes atom bombası üretebilir. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Humanoid diye insansı bir robot gelişiyor. Humanoidler, insanın yaptığı her şeyi, insandan çok daha hızlı ve fazla yapıyor. Bir avukatın 10 yıllık davasını birkaç saatte yapabiliyor. Mesai yok. Vergisi, yok, sigortası yok. İtiraz etmiyor. Size gerek yok. İnsana gerek yok. Şu anda Suudi Arabistan’ın BM’deki Büyükelçisinin asistanı humanoid. Sadece insan değil. Önceki gün, İtalya’daki bir vatandaş, humanoid ile evlendi. Bunları ülkenize almazsanız, hiçbir ülke ile rekabet edemezsiniz. Para almadan çalışıyorlar. Yenidünya düzeninde cyborg ortaya çıkıyor. Robotumsu insanlar. Sizin beyninizi kullanan insanlar. Mesela raspberry diye bir şey icat edildi. Yakana tak telefon ve kamera olarak kullan. Ruhsuz insanlar oluşturuyorlar. İnsan gibi düşünen, zekası artırılmış, sindirim ve bazı özellikleri hayvanlar gibi olan robotlar üretiliyor. O yüzden her şeye hazırlıklı olmalıyız” dedi.

 

-HERKESE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR


Yeni düzende sıkıntılı olaylarla karşılaşmamak ve hilelere yenilmemek için herkese önemli görevler düştüğünü anlatan Dilipak, “Bakın gelecekteki humanoidlerin sanalda şu an internette başladığını görüyoruz. Yakında okulların bile değeri kalmayacak. Uzaktan eğitim, sanal eğitimler olacak. Sanal ticaretler başlıyor. Ali Express var biliyorsunuz. Sizlerden de alışveriş yapanlar vardır. Bir dolara Çin’den çorap alabiliyorsunuz. Beğenmezseniz, yenisini yolluyor. Siz buradan Ankara’ya dilekçe yazsanız, 7 lira masraf alıyor. Adam Çin’den bize bir dolara cep telefonu kılıfı ve koruyucu ekran yolluyor. Ben onu İstanbul’da Tahtakele’de almaya çalışsam, iki üç araç değiştirsem, ulaşım parası daha çok tutar. Ali Express’in günlük satışı, kırk milyar dolar. Biz 10 milyar doları bile toplayacak olsak, bu salon almaz. Bakın bitcoinler geliyor. Adam diyor ki, senin devletinin merkez bankası benim kadar değil. Türkiye’nin yıllık bütçesi 250 milyar dolarlık bütçesi. Bu adam yılın yarısında bu kadar parayı çıkarıyor. Hangi ülkenin paraya ihtiyacı varsa karşılıyor” diye konuştu.

 

-İSLAM NÜFUSUNU SAVAŞLA AZALTACAKLAR 


Uluslararası sistemin İslam beldelerinin nüfusunu azaltarak yok etmeyi hedeflediğini ifade eden  Dilipak, “Ailesiz bir toplum oluşturulmak isteniyor. İstanbul Sözleşmesi bu hedefe yöneltiyor. Bu sadece evliliğin engellenmesi ile de olmayacak. Giyecekten, yiyeceğe her şeyi planlıyorlar. Bakın hanımların giydiği bu dar strechler var ya, belli bölgelere kan gitmiyor. Ya düşük yapacaklar, ya sakat doğuracaklar, ya da kısır olacak. Spor bunun aracı. Öyle hareketler yaptırıyorlar ki, kadın artık doğuramayacak. Paketlenmiş ürünlerin çoğu östrojen sonucu erkeği, kadınsılaştırıyorlar. Şekerli ürünler çok zararlı. Günde kırk bardak çay içip, hepsine şeker atmak da ayrı bir sıkıntı. Bakın ben 15 günü geçti hala gribim. Bu gribi eskiden hemen atlatıyorduk. Düşünün domuz gribi domuzda çıkan bir şey değil. Domuzluğa bakın. Kuş gribi çıkınca bütün tavukları yok ettiler. Aşısını da iki ayda çıkardılar. Bunları niye anlatıyorum. Bakın bizi her alanda vuruyorlar. Bir yıl çıkmayan ruj yaptılar. İslam nüfusunu savaşla azaltacaklar. Yakın bir gelecekte İran ve Suudi Arabistan arasında savaş çıkaracaklar. Hindistan ve Pakistan arasında ayrı bir savaş çıkaracaklar. Bizi bize kırdıracaklar. Boko haramlar, Deaşlar bunun için çıkarıldı. Gıda, spor, bizi her yerden vuruyorlar” ifadelerini kullandı.

 

-AİLEMİZDEKİ BİREYİ BİLE BİZE KARŞI KULLANIYORLAR


Yenidünya düzeninde aile içindeki bireyi kontrol ederek, canlı bomba olarak aileye karşı kullanmaya başladıklarını belirten Dilipak, “Mavi Balina oyunu diye bir şey çıkardılar. Evdeki çocuğu kontrol edip, aileye, babaya karşı bile kullanabiliyorlar. Emperyalizm bu nüfusu yönetemediği için her yoldan denemeler yapıyorlar. Bakın insanlar deist oluyor. Özellikle Türkiye’yi rol model olarak dünyaya tanıtmak istiyorlar. Bizim üstümüzden her şeyi test ediyorlar. Yediğimiz ve içtiğimizle bunu büyük oranda başardılar. Şu cep telefonlarını arka cebimize koyduğumuzda, birkaç yılda zaten kısırlaşıyoruz. Kısırlaşma oranları son yıllarda çok arttı. Türkiye’ye gelen ucuz telefonların çoğunda radyasyon oranı çok yüksek. O yüzden her tarafa Kenevir ekilmesi lazım. Kenevir radyasyonları önlüyor.” şeklinde konuştu.

 

Programa; Vali Yardımcısı Faruk Bülent Baygüven, Van SDİ Sözcüsü Ali Ramazan Güler, Memur Sen İl Başkanı Ali Uca, Akademisyenler Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Gençcelep. Diyanet-Sen Şube Başkanı Nurullah Arvas, Hak ve Kardeşlik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Naki Erdemir, MÜSİAD Şube Başkanı Salih Bakan, İHA Bölge Müdürü Şükrü Akyüz, Gazeteciler Baki Karaca, Ziya Türk ve Bişar Ulutaş’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

KAYNAK: VAN POSTASI

 

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABER Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 13 9 2 2 36 14 29 +22
2 Galatasaray 13 8 2 3 23 10 27 +13
3 Adana Demirspor 13 6 1 6 24 14 24 +10
4 Konyaspor 14 6 2 6 16 9 24 +7
5 Başakşehir FK 13 7 3 3 19 15 24 +4
6 Kayserispor 14 7 5 2 20 15 23 +5
7 Trabzonspor 13 6 2 5 19 16 23 +3
8 Beşiktaş 13 6 3 4 26 18 22 +8
9 Alanyaspor 14 4 5 5 19 24 17 -5
10 Gaziantep FK 13 4 5 4 19 19 16 0
11 Antalyaspor 12 5 6 1 19 21 16 -2
12 Giresunspor 13 4 6 3 13 20 15 -7
13 Kasımpaşa 13 4 6 3 11 22 15 -11
14 Hatayspor 13 4 7 2 12 22 14 -10
15 Fatih Karagümrük 13 3 6 4 24 27 13 -3
16 MKE Ankaragücü 13 3 6 4 16 21 13 -5
17 Sivasspor 14 2 7 5 13 19 11 -6
18 İstanbulspor 13 2 9 2 12 26 8 -14
19 Ümraniyespor 13 1 8 4 15 24 7 -9
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 15 10 1 4 22 9 34 +13
2 Çaykur Rizespor 14 6 1 7 21 10 25 +11
3 Pendikspor 14 7 3 4 20 9 25 +11
4 Keçiörengücü 14 7 3 4 26 19 25 +7
5 Boluspor 14 7 3 4 14 8 25 +6
6 Samsunspor 14 6 2 6 20 13 24 +7
7 Manisa FK 14 6 3 5 22 20 23 +2
8 Bodrumspor 14 6 4 4 23 17 22 +6
9 Bandırmaspor 14 5 3 6 18 19 21 -1
10 Sakaryaspor 15 6 8 1 23 25 19 -2
11 Altay 14 4 4 6 12 13 18 -1
12 Adanaspor 14 4 5 5 22 22 17 0
13 Göztepe 13 5 6 2 12 12 17 0
14 Tuzlaspor 14 4 6 4 17 19 16 -2
15 Erzurumspor FK 14 3 6 5 15 21 14 -6
16 Altınordu 14 3 8 3 14 26 12 -12
17 Yeni Malatyaspor 15 2 8 5 14 24 11 -10
18 Gençlerbirliği 14 1 9 4 14 27 7 -13
19 Denizlispor 14 1 10 3 10 26 6 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Bucaspor 1928 16 10 1 5 28 9 35 +19
2 Kocaelispor 16 10 1 5 32 17 35 +15
3 İskenderunspor A.Ş. 16 10 2 4 24 12 34 +12
4 Karacabey Belediye Spor 16 8 2 6 23 13 30 +10
5 1461 Trabzon FK 16 8 3 5 18 10 29 +8
6 Ankara Demirspor 16 7 3 6 23 9 27 +14
7 Kırklarelispor 16 6 3 7 18 13 25 +5
8 Van Spor FK 16 6 4 6 19 17 24 +2
9 Serik Belediyespor 16 6 4 6 21 20 24 +1
10 Zonguldak Kömürspor 16 7 6 3 17 19 24 -2
11 Fethiyespor 16 5 8 3 19 26 18 -7
12 Etimesgut Belediyespor 16 4 7 5 19 21 17 -2
13 Sarıyer 16 3 5 8 18 23 17 -5
14 Kastamonuspor 16 4 7 5 15 22 17 -7
15 Adıyaman FK 16 3 7 6 14 22 15 -8
16 Balıkesirspor 16 4 9 3 12 21 15 -9
17 Kırşehir FSK 16 2 7 7 13 20 13 -7
18 Uşak Spor 16 3 9 4 10 22 13 -12
19 Diyarbekir Spor 16 1 9 6 13 25 9 -12
20 Pazarspor 16 1 11 4 10 25 7 -15
Takım O G M B A Y P AV
1 Yeni Mersin İY 14 11 2 1 21 7 34 +14
2 52 Orduspor FK 14 9 3 2 23 13 29 +10
3 Karşıyaka 14 8 4 2 16 7 26 +9
4 Karaköprü Belediyespor 14 7 2 5 15 6 26 +9
5 Belediye Derincespor 14 7 2 5 18 14 26 +4
6 Belediye Kütahyaspor 14 6 3 5 18 12 23 +6
7 Ağrı 1970 Spor 14 6 3 5 13 9 23 +4
8 Nevşehir Belediyespor 14 5 4 5 18 16 20 +2
9 Hacettepe 1945 14 5 5 4 17 18 19 -1
10 Elazığspor 14 5 6 3 16 21 18 -5
11 1954 Kelkit Bld.Spor 14 3 4 7 11 13 16 -2
12 1922 Konyaspor 14 5 8 1 14 20 16 -6
13 Çatalcaspor 14 4 7 3 15 16 15 -1
14 Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü 14 4 7 3 11 16 15 -5
15 Şile Yıldızspor 14 1 5 8 12 15 11 -3
16 Yomraspor 14 2 8 4 8 15 10 -7
17 Edirnespor 14 3 11 0 10 22 9 -12
18 Eskişehirspor 14 2 9 3 13 29 9 -16
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/12/2022 Adana Demirspor vs Fatih Karagümrük
 25/12/2022 Antalyaspor vs MKE Ankaragücü
 25/12/2022 Galatasaray vs İstanbulspor
 25/12/2022 Gaziantep FK vs Beşiktaş
 25/12/2022 Hatayspor vs Giresunspor
 25/12/2022 Kasımpaşa vs Sivasspor
 25/12/2022 Konyaspor vs Alanyaspor
 25/12/2022 Trabzonspor vs Fenerbahçe
 25/12/2022 Ümraniyespor vs Başakşehir FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/12/2022 Eyüpspor vs Tuzlaspor
 03/12/2022 Bandırmaspor vs Altınordu
 03/12/2022 Bodrumspor vs Gençlerbirliği
 03/12/2022 Samsunspor vs Denizlispor
 03/12/2022 Sakaryaspor vs Erzurumspor FK
 04/12/2022 Manisa FK vs Keçiörengücü
 04/12/2022 Adanaspor vs Göztepe
 04/12/2022 Altay vs Boluspor
 05/12/2022 Çaykur Rizespor vs Pendikspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/12/2022 Ankara Demirspor vs Kastamonuspor
 03/12/2022 Bucaspor 1928 vs Van Spor FK
 03/12/2022 Kocaelispor vs Etimesgut Belediyespor
 03/12/2022 Sarıyer vs İskenderunspor A.Ş.
 03/12/2022 Serik Belediyespor vs Diyarbekir Spor
 04/12/2022 Fethiyespor vs Kırklarelispor
 04/12/2022 Balıkesirspor vs Adıyaman FK
 04/12/2022 Kırşehir Futbol Spor Kulübü vs Karacabey Belediye Spor
 04/12/2022 Pazarspor vs 1461 Trabzon FK
 04/12/2022 Uşak Spor vs Zonguldak Kömürspor
 04/12/2022 Balıkesirspor - Adıyaman FK Adıyaman FK ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Balıkesirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/12/2022 Karşıyaka vs Yeni Mersin İdman Yurdu
 03/12/2022 Şile Yıldızspor vs Belediye Derincespor
 03/12/2022 Yomraspor vs Çatalcaspor
 04/12/2022 Ağrı 1970 Spor vs Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü
 04/12/2022 Eskişehirspor vs Belediye Kütahyaspor
 04/12/2022 Hacettepe 1945 vs Nevşehir Belediyespor
 04/12/2022 Karaköprü Belediyespor vs Elazığspor
 04/12/2022 1922 Konyaspor vs Edirnespor
 04/12/2022 1954 Kelkit Bld.Spor vs 52 Orduspor FK
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI