Bugun...Zahir Soğanda, gitsin de kim geliyorsa gelsin
Tarih: 09-05-2017 08:59:08 + -


İl Başkanı Av. Zahir Soğanda gitsin de kim geliyorsa gelsin Bu cümleleri kim kullandı

facebook-paylas
Tarih: 09-05-2017 08:59

Zahir Soğanda, gitsin de kim geliyorsa gelsin

Siyaset çok karmaşık bir durumdur. Kime ne zaman ne yapacağını kestirmek çok zor. Amaç koltuk olunca, koltuk uğruna bazı kişilerin kuramayacağı kumpas, atmayacağı iftira, arkasında konuşmayacağı kimse olmaz. “Ah Koltuk Ah” sen yaman bir şeysin.

 

 Koltukta oturan kişi yada kişiler ne kadar başarılı olsa da, muhakkak çeşitli iftiralara maruz kalabiliyor. Kumpaslar kurulur, çeşitli komplo ve acımadan belden aşağı vurmak babında, her türlü sahtekârlığın içerisinde girilebiliyor. Tüm gaye başarılı insanları koltuktan etmektir. Görevi başında bulunan, kişi yada kişilerden daha başarılı, daha fazla proje üreten, daha fazla hizmet eden birileri konuşsa her neyse.

 

Şimdi bakıyoruz, en kritik süreçte görevini layıkıyla yerine getirmiş. En zor süreçte bile dimdik ayakta durabilmiş, her türlü zorluk ve olumsuzluklara göğüs gelmiş, bir il başkanı görevinin başındayken, bazı şer güçler; “İl Başkanı Av. Zahir Soğanda gitsin de kim geliyorsa gelsin” demeleri kadar komik bir şey olamaz. Bazıları, daha doğrusu İl Başkanında istediği menfaati elde edemeyenler, “Soğanda” gitsin de kim geliyorsa gelsin” demeleri kendi davalarına hakaret ve ihanetten öte bir şey değildir.

Soruyoruz? Yerine kim gelsin? Kim bu görevi daha iyi yapar? Verdikleri cevap: “E’ vallah daha iyi bir şekilde, bu görevi yapan biraz zor ama yine de gitsin” Bu neye benzer biliyor musunuz! Aynı şer güçlerinin “Erdoğan” üzerinden, Türkiye’yi yıkmak istemeleri gibi bir şey…

 

Şer güçler, güçlenen Türkiye’nin gidişatını durdurmak için, “Erdoğan”ın, durdurulmasından başka çarelerinin olmadığını bildiklerinden, var güçleriyle “Erdoğan”a saldırıyorlar.

 

İşte aynı senaryo! AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda’da  aynı oyunlarla karşı karşıya. Şimdi bakıyoruz,  görevini, bilgisi, becerisi, kültürü, başarısı, vizyon ve misyonu ile oldukça başarılı bir şekilde, görevini yürüten bir il Başkanı varken,  Partiye gönül vermiş kişilerin, bilerek yada bilmeyerek, İl Başkanına destek olacaklarına İl Başkanına çeşitli tuzaklar kurmaları hiç doğru bir yaklaşım değildir. Kendileri de çok iyi biliyorlar ki, Genel Merkez kimi aday gösterse o’ kişi İl Başkan adayı olacak. Bunu bildikleri halde İl Başkanının başarısına gölge düşürmek için, çeşitli rollere girmeleri, aslında, kendi geleceklerini baltalamak gibi bir şey.

 

Gerçek bir siyasetçi, bir başkasını eleştireceğine kendi başarısını anlatmalıdır. İyi bir siyasetçi, Her şeyden önce kim olduğunu bilmeli, kendine güvenmelidir. Önde olmayı düşünen değil, yol gösteren yapıcı özelliği olmalıdır. Fakir, zengin ayırımı yapmaksızın eşit düzeyde insanlara değer vermesini bilmelidir.

 

Ey iman edenler! Allah için adaleti (hakkı)ayakta tutan(hakimler), adalet timsali şahitler olun. Bir kavme duyduğunuz kin sizi adaletten sapmaya sevk etmesin. Adil davranın. Allah’a karşı takvalı olun(emirlerine uygun yaşayın) Şüphesiz ki Allah yaptıklarınızdan haberdardır. ( Maide-8)

 AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda’nın, özellikle 28 Şubat sürecinde,  inançları sebebiyle mağdur olmuş kesimlerin yanında yer alması, hafızalardan silinmeyen bir konu. 28 Şubat mağdurlarını, hiçbir ücret talep etmeden mahkeme salonlarında savunduğu dönemler de, bazı insanlar ne yazık ki! 28 Şubat mağdurlarına selam bile vermiyordu. Davasına oldukça bağlı bir kişiyi haksız yere eleştirirken çok iyi düşünmek gerekir.

 

Birbirimiz hakkında iyi düşünmeli ve birbirimize müminler olarak güvenmeliyiz.  Bir kişi hakkında iyi düşünmek ve ona güvenmek, onunla ilgili gerekli tedbirlerin alınmasına engel de teşkil etmemelidir. Bu, her kes için geçerli ve hatta gerekli bir kuraldır.  

 

“Ey iman edenler! Eğer fâsıkın biri size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.” (Hucurât, 49/6).

İyi düşünmeniz dileğiyle kalın sağlıcakla;

Kırık Kalem/ Ayhan Yazlık
Kaynak: vanhavadis

Editör: vandahaberArif çiftçi adam / 13-05-2017 22:43:00

Ayhan yazlık sende kalemin gibi kırıksın. Yoksa sendemi nemadan pay alıyorsun önce bir onu açıkla lütfen..

kemal hazin / 10-05-2017 12:54:00

Zahir gitsin ama yerine adam gibi biri gelsin.Vanımıza yazık

rauf bilgiç / 10-05-2017 09:16:00

Bu adamı heralde koca Vanda bir sen seviyorsun yada ihale işlerine başladıysan yazdıkların yetmez. Bi yönetimden atsaydılar o zaman Vanlıların partiye güveni artardı.

halil Uslu / 09-05-2017 15:34:00

Zahirin kardeşinin (tacettin) teröristbaşı abdullah öcalanın avukatı olduğunuda yaz Ayhan bey ha zahirle tacettinin aynı büroyu kullandığnıda yaz.

erdal Dönmez / 09-05-2017 11:41:00

Bu şehire hiç faydan yok soğanda git akpnin başına adam gibi biri gelsin

selam koc / 09-05-2017 09:32:00

Hakikatten guzel bir tesbit yapmissiniz ayhan bey vanin oz evladi zahirbey gibi vana hizmet eden gecesini gunduzunede katan bir insan bulmak zor.zahir beyin kiymetini bilelim

selam koc / 09-05-2017 09:32:00

Hakikatten guzel bir tesbit yapmissiniz ayhan bey vanin oz evladi zahirbey gibi vana hizmet eden gecesini gunduzunede katan bir insan bulmak zor.zahir beyin kiymetini bilelimFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER VAN HABER Haberleri

FOTO GALERİ
 • Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
   Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 • Sonbaharda Edremit bir başka güzel
  Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 • Van'da sonbahar
  Van'da sonbahar
 • 2017 Van'ın enleri belli oldu
  2017 Van'ın enleri belli oldu
 • AĞUN'nu gördünüz mü?
  AĞUN'nu gördünüz mü?
 • Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
  Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
 1. Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 2. Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 3. Van'da sonbahar
 4. 2017 Van'ın enleri belli oldu
 5. AĞUN'nu gördünüz mü?
 6. Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • VEDAŞ ve elektrik kazaları
  VEDAŞ ve elektrik kazaları
 • Erciş sahil projesi
  Erciş sahil projesi
 • Gevaş'a birde buradan bakın.
  Gevaş'a birde buradan bakın.
 • çobanı dinleyin!
  çobanı dinleyin!
 • ulan hangi kablo
  ulan hangi kablo
 • Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
  Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
 1. VEDAŞ ve elektrik kazaları
 2. Erciş sahil projesi
 3. Gevaş'a birde buradan bakın.
 4. çobanı dinleyin!
 5. ulan hangi kablo
 6. Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
VİDEO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI