Bugun...

Transfer Cılgınlıkları

 Tarih: 15-07-2017 14:38:00
Hayrullah ŞEKER

Merhaba  www.vandahaber.com sitesini takip eden değerli okuyucularımız.

Transfer dönemi resmen açıldığı günün olan 17 Haziran gününden itibaren takımlar kadrolarını güçlendirmek için transferler yapmaya başladılar. Yine yapılan transferlere baktığımızda, özelikle Galatasaray ve Fenerbahçe nin yaptıkları transferler gazete ve görsel medyada büyük yer kaplıyor.

 

Lakin özelikle Galatasaray bu transfer dönemimde şimdiye kadar resmi olarak yaptığı 3 transfer için kasasından bonservisi için çıkan miktar olarak 20 milyon Euro ve bu üç transferin dört yılık maaşları ise 50 milyon Euro buluyor.

 

İşin açıkçası bu kadar borç batağından olan bir kulüp için bu miktarlar çok çılgınca ve geri dönülmez zaralar bırakacak gibi gözüküyor. Nedeni ise elinizde ki en değerli futbolcu olan sneıjder gibi bir futbolcunuzu bedava gönderiyorsunuz ve ilk Avrupa mücadelesinde bir futbolcunuzun maliyeti kadar olmayan takıma 2-0 yeniliyorsunuz o zaman yaptığınız transfer politikasında büyük yanlışlıklar var demektir.

 

Şampiyon takım Beşiktaş ise şuana kadar resmi olarak yaptığı tek transfer Pepe oldu ve ona da ne yazık ki iki yıl için yaklaşık olarak 10 Euro yakın bir para vereceksiniz. Tam savunma bloğu oturdu dedik Beşiktaş için, ama son iki yılın savunma hattının bel kemiği olan marcelo' yu Lyon' na  7,5 milyon Euro satmak mecburiyetinde kaldınız sebebi ise hücum hatlına yapacağınız futbolcu için gereken kaynak.

 

Fenerbahçe ise Valbuena ve Mehmet ekici ile transfer sezonu açtı ve Kameni,Diyar ile devam etti ama Fenerbahçe de ise eksik olan hücum hattına takviye hala yapılabilmiş değil nedeni yine diğer takımlarımızda olduğu gibi maddi nedenler.

 

Kısaca şunu söylemek gerekirse yılarca yanlış transfer politikaları ile harcanan onca paralar ile nerde ise batık olan üç büyükler yine aynı kafada devam ediyor ve Avrupa’da ortalama 1-1,5 milyon Euro garanti ücrete oynayan futbolcuları Türkiye getirmek için bu bedelin 2,3 katı ücretler ödeyerek transfer edilen onca futbolcu ve sonuç üç büyük takımızın, 1 milyar Euro dayanmış borcu, işte gerçek bu Türk futbolu için ne yazık ki.

 

NOT:15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE SAYGI İLE ANIYORUZ.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI