Bugun...

Yaşamak nerede doğruysa mazlumları oraya yerleştir!

 Tarih: 07-04-2017 08:44:00
Esra Elönü

Ev ödevi yapacağım evde kalmamış.

 

Göçmüş kervan babamın ekmek tutan eli gözlerimin üstünde.

Rabbim sen Kahhar olmasaydın, kurşunun deldiği yerden cennet güvercinleri fışkırır mıydı toprağa... Sen Kahhar olmasaydın Musa’sını bu kadar yiğitçe cennete hazırlar mıydı bir baba.

Ve sen Kahhar olmasaydın yavrusunun kopmuş elini göğüne kaldırıp yağmuruna öptürür müydü bir Anne.. Rabbim yaşamak nerede doğduysa mazlumları oraya yetiştir. Zalimlerin yüzünü dağıttıkları çocuk yüzlerinin içine göm. Onların da saçları namlunun ucunda uzasın. 

Bedeni kurşuna yatırmak kolaydır, ayakta kalan şereflerini nereye yatıracaksınız diye sorsun melekler. Musa’nın cansızlığı kalp diye taşıdığınız köpek tenekelerine kast etsin.

Haydi döktürün zalimler, cehennem böyle kazanılır! Böyle kazanılır sırtlarında yağmur taşıyanların bedenlerini tekmeleyerek, akıllarında senin ne kadar alçalabileceğine hazırlıklı olan yiğitlerin gençliklerini deşerek, ağızlarında pusuya yatan ahları sana püskürtmeyi bekleyenlerin dillerini biçerek yıkarak parçalayarak kazanılır!

Ey Köpek! Ey Esed.

Sen ne evine erken dönüp ocağına merhamet diken bir baba olabildin, ne de o babanın boynuna masumluğunu saracak bir oğul!

Öleceksek Musa gibi ölelim. Mesela kardeşimin saçlarını rahmanla örerken ölelim, mesela abilerimize büyük gelen kefenler içine istiflenmeyerek

Bir bomba daha geç patlasaydı da ütüsüz kefenler içine toprağın artığı gibi devrilmeseydik!

Kumbaralarımızdan para döküp annemizin eline ekmeğin üstünü tamamlayabilseydik.

Öleceksek adam gibi ölelim baba! Mesela bağrımızda kurşun ilmekli yün hırka olmasaydı. Mesela köpekler sürülmeseydi üzerimize biz köpekleri sürseydik zalimlerin üzerine.

Yaşamak nerede doğduysa oraya gidebilseydik. Gecelerimiz yine soğuk ayaklarımızı battaniyelerden büyük yer kaparak geçseydi. Yine kardeşimin saçları gözüne geldiğinde annem yamuk kırpsaydı da biz de bir gecelik gülseydik. Sen geç uyuduğumuzdan şikayet ederken niye erken öldük baba!

Şimdi bir tabuta kaç çocuk sığar matematik dersimiz bu! Hayat Bilgimiz yok! Tarih kitaplarımızda ölü resim boşluğunu doldurduk. Vücudumuzun kaçta kaçı ölümle kaplı! Müzik dersimiz sabaha okula gidemeyen bizlerin cenaze ilahileriyle geçmiş. Resim dersen siyah uçlu kalemle dokuz aylık bebek resimlerinin karnına ve eline ölüm gediği açmakla geçiyor.

Ölseydik adam gibi ölürdük lakin adam olmamızı bekleyemeyenlerin ölümünü Allah bize cennetten izletecekmiş baba!

Allah bize senin ölümünü izletsin!!!

Amin.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI