Bugun...Dünyaca ünlü Yemek şefi Van Özsüt’te
Tarih: 11-01-2017 07:59:17 + -


Her fırsatta vermiş olduğu hizmetin altını çizen Van Özsüt, bunu yaptığı programlarda da kalitesini ortaya koyarak göstermiş oldu.

facebook-paylas
Tarih: 11-01-2017 07:59

Dünyaca ünlü Yemek şefi Van Özsüt’te

Dünyaca Ünlü Mutfak Şefi Yunus Emre Akkor’u İki günlük uygulamalı eğitim programı için Van’a getiren Van Özsüt Cafe yetkilileri,  Bu hizmetlerin hepsini Van için yaptıklarını belirtiler.

 

Özsüt’ün damaklarınıza hitap eden tatları hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunan Ünlü Mutfak Şefi Yunus Emre Akkor, Van’ı ve Vanlıları çok sevdiğini söyledi.

 

Akkor,Özsüt Van Cafe’de mutfak personeline ve idarecilerinde bulunduğu programda menüde yer alan koruyucu katkı maddesi içermeyen  yemekler, farklı lezzetlerin hangi kıvamda yapılması ve servis edilmesiyle ilgili eğitimler verdi.

 

 2012 yılında Fransa’da yapılan yarışmada ödül alan Ünlü Mutfak Şefi Yunus Emre Akkor, Osmanlı Deniz Mutfağı Kitabı, Gelenekten Evrensele Osmanlı Yemekleri ve Ev Yapımı Dondurmalar adlı Kitabı da bulunuyor.

 

 Yaklaşık 20 yıldır Anadolu’yu dolaştığını ve farklı lezzetleri keşfederek lezzet severlere sunduğunu belirten Usta Şef Akkor, “yıllardır Anadolu’yu dolaşarak farklı lezzetleri keşfedip halkımızın damak tadına sunuyorum,  farklı kanallarda TV programları sunumlar ve eğitimler düzenlemekteyim, bugünlerde yine bir tv kanalıyla anlaştık tekrar programımız başlayacak.  Şu anda burada bulunmamım sebebi Özsüt  genel merkez ve şubeleriyle birlikte  yaklaşık 20 yıllık araştırmalarım ve tecrübemi menüsüne aktardık  ve  koruyucu katkı maddesi içermeyen yepyeni bir menü oluşturduk. Ben aynı zamanda Özsüt Mutfak Danışmanı olarak yeni menümüzü ve lezzetlerimizi halkımıza sunmak üzere Özsüt bünyesindeki mutfak personelimiz ve idarecilerimizi bilgilendirmek lezzet kıvamını anlatmak üzere buradayım. Bundan böyle arada bu eğitimlerimiz olacak. Daha önce Van’a gelmiştim bu ilk değil son da olmayacak yine önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Van İnci Kefali Festivali’nde de yine Van’a geleceğim.” Dedi.

 

Özsüt Mutfak danışmanı olarak Özsüt menüsünü başka bir boyuta taşıdıklarını, 20 yıllık araştırma ve çalışmalarıyla oluşturduğu Anadolu lezzetlerini de menüye eklediklerini ifade eden Akkor, “ yeni menümüzle birlikte  tüm şubelerimde aralık ayı itibariyle, trans yağları kaldırdık, koruyucu katkı maddelerin  kullanımını bitirdik ve halkımızı 20 yıllık araştırmalarımız doğrultusunda oluşturulan  Anadolu lezzetlerinden oluşan yepyeni bir menü oluşturduk. Bundan sonra  Özsüt mutfağının ve menüsünün beğeniyle talep göreceğini inanıyorum” şeklinde konuştu.

Özsüt Van Cafe ve Restaurant İşletme Müdürü Adnan İpek ise bu tür eğitimlerin amacının Özsüt müşterilerine damak tadını ve lezzeti kıvamında sunmak olduğunu belirterek  “Özsüt Van olarak Van halkına kaliteli hizmeti, üzerine koyarak artırma gayretinde devam edeceğiz.  Yeni hazırlanan yemek menümüzde de şefimizin söylediği gibi trans yağ ve koruyucu katkı maddesi içermeyen herkesin damat tadına hitap edebilecek ürünleri hemşerilerimizin beğenisine sunduk.  Ayrıca bugün bizimle olan şefimiz Yunus Emre Akkor’a  da göstermiş olduğu ilgi alakadan dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz. Açıldığı günden bu yan hizmet anlayışından ödün vermeyen kuruluşumuz önümüzdeki süreçte de müşterilerimiz ve Van Halkı nezdinde oluşturduğu güveni devam ettirecektir” şeklinde belirtti.
Kaynak: vandahaber.com

Editör: vandahaberFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

FOTO GALERİ
 • Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
   Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 • Sonbaharda Edremit bir başka güzel
  Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 • Van'da sonbahar
  Van'da sonbahar
 • 2017 Van'ın enleri belli oldu
  2017 Van'ın enleri belli oldu
 • AĞUN'nu gördünüz mü?
  AĞUN'nu gördünüz mü?
 • Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
  Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
 1. Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 2. Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 3. Van'da sonbahar
 4. 2017 Van'ın enleri belli oldu
 5. AĞUN'nu gördünüz mü?
 6. Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • VEDAŞ ve elektrik kazaları
  VEDAŞ ve elektrik kazaları
 • Erciş sahil projesi
  Erciş sahil projesi
 • Gevaş'a birde buradan bakın.
  Gevaş'a birde buradan bakın.
 • çobanı dinleyin!
  çobanı dinleyin!
 • ulan hangi kablo
  ulan hangi kablo
 • Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
  Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
 1. VEDAŞ ve elektrik kazaları
 2. Erciş sahil projesi
 3. Gevaş'a birde buradan bakın.
 4. çobanı dinleyin!
 5. ulan hangi kablo
 6. Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
VİDEO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI