Bugun...Dündar: Eğitim için tüm olanakları harcıyoruz
Tarih: 11-02-2018 09:04:44 + -


Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından üniversite sınavlarına girecek yaklaşık 500 öğrenciye 200 bin lira değerinde üniversiteye hazırlık kaynak kitap setleri dağıtıldı.

facebook-paylas
Tarih: 11-02-2018 09:04

Dündar: Eğitim için tüm olanakları harcıyoruz

Çaldıran Belediyesinden eğitime büyük destek  
  - 200 bin lira değerinde lise son sınıfı ile üniversiteye hazırlanan öğrencilere, üniversiteye hazırlık eğitim kitap seti dağıtıldı  

 

  Çaldıran da ilçesinde eğitim gören yaklaşık 400 öğrenci ve mezun olmuş 100'e yakın lise mezunu öğrenciye üniversiteye hazırlık kaynak kitap seti dağıtıldı.

 

İlçede bulunan  İmam Hatip Andolu Lisesi, Zahide Mehmöet Salih Tamince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çaldıran Anadolu Lisesi ve Çaldıran Endüstri Meslek liselerinde eğitim gören yaklaşık 400 lise son sınıf öğrencisi ve maddi olanakları bulunmayan yaklaşık 100 liseden mezun olmuş öğrenciye 200 bin lira değerinde  üniversiteye hazırlık eğitim kaynak kitap seti dağıtıldı.

 

Okullarda bulunan sınıfları tek tek gezerek öğrencilere kitapları veren çaldıran Kaymakamı ve belediye Başkan vekili tekin Dundar, öğrencilerle uzun uzun sohbet ederek sorunlarını eğitimde daha iyi bir eğitimin verilebilmesi için önerilerini dinledi.

 


  Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed Binicinin de katıldığı kitap dağıtımında üniversiteye hazırlanan öğrencilere “kitaplarınız bizden, emek sizden” diyen Kaymakam Dundar, "Çaldıran ilçemizde eğitimde verimliliğin arttırılabilmesi için elimizdeki tüm olanakları harcıyoruz, harcamaya da devam edeceğiz. Çaldıran Belediyesi olarak ilçemize gelen her kuruşu ilçemizdeki vatandaşlarımıza harcadığımız gibi okullarımızı,  öğrencilerimizi de unutmadık. Gecen yıl eğitime verdiğimiz desteğimiz devamı olarak bu yıl daha farklı bir uygulamaya imza atarak ilçemizde yaklaşık 500 üniversite sınavlarına girecek öğrencilerimize 200 bin lira değerinde üniversiteye hazırlık eğitim kitap setleri aldık.

 

Bu yıl ilçemizde bulunan  İmam Hatip Andolu Lisesi, Zahide Mehmöet Salih Tamince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çaldıran Anadolu Lisesi ve Çaldıran Endüstri Meslek liselerinde eğitim gören yaklaşık 400 lise son sınıf öğrencimize ve maddi olanakları bulunmayan yaklaşık 100 liseden mezun olmuş öğrenciye 200 bin lira değerinde  üniversiteye hazırlık eğitim kaynak kitap setlerini alarak tek tek sohbet ederek kendilerine sunduk. Kitap ve eğitim desteği bizden emek, çaba ve özveri ise öğrencilerimizden. Bunun karşılığını üniversite sınavlarında alacağınız. Başarı sizden bekliyoruz. Hiç bir başarı tesadüf değildir.

 

Emekle özveri ile olur. Dün bizler bu sıralardayken yarınlarda sizler bizim yerimize geçeceksiniz. Sizlerin başarıyı yakalayanlardan hiç farkınız yoktur. Başarının formülü sadece kitaplarda değildir. Çalışmak, emek vermek ve alın teri dökmektir. Kitap setlerimiz  tecrübeli rehber ve diğer öğretmenlerimizin süzgecinden geçirerek alınmıştır. Her bir öğrencimize 10 kitap verdik. Desteğimiz bu gün için değil yarınlarda üniversiteyi kazanacak olan öğrencilerimize devam edecektir.  Dağıtılan bu eğitim setlerinin hakkını fazlasıyla vereceğinize inanıyorum hepinize başarılar diliyorum" dedi.

 


  Çaldıra’da eğitim gören lise son sınıfta okuyan öğrenciler bu yıl Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dunda’rın kendilerine ödül niteliğini değerinde bulunan üniversiteye sınavlarına hazırlık eğitim setleri kendileri için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirterek Kaymakam Dundar'a teşekkür edip Çaldıran’da ilk defa böyle bir fırsat yakaladıklarını söyledi.

 

“Artık elimizde üniversiteye ilk adımımızı atabilecek kadar eğitim materyali bulunmaktadır. Bu fırsatı değerlendirerek  başarıya ulaşmak için çabalayacağız. Her türlü desteği bizlerden esirgemeyen bir kaymakamımız bulunmaktadır. Bir çok arkadaşımızın bu kitapları alabilecek olanaklarımız bulunmamaktaydı. Bu fırsatı bizlere sundular. İnşallah karşılığını fazlasıyla vermeye çalışacağız” dediler.    

 
Kaynak: İHA

Editör: vandahaberFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

FOTO GALERİ
 • Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
   Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 • Sonbaharda Edremit bir başka güzel
  Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 • Van'da sonbahar
  Van'da sonbahar
 • 2017 Van'ın enleri belli oldu
  2017 Van'ın enleri belli oldu
 • AĞUN'nu gördünüz mü?
  AĞUN'nu gördünüz mü?
 • Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
  Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
 1. Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 2. Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 3. Van'da sonbahar
 4. 2017 Van'ın enleri belli oldu
 5. AĞUN'nu gördünüz mü?
 6. Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • VEDAŞ ve elektrik kazaları
  VEDAŞ ve elektrik kazaları
 • Erciş sahil projesi
  Erciş sahil projesi
 • Gevaş'a birde buradan bakın.
  Gevaş'a birde buradan bakın.
 • çobanı dinleyin!
  çobanı dinleyin!
 • ulan hangi kablo
  ulan hangi kablo
 • Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
  Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
 1. VEDAŞ ve elektrik kazaları
 2. Erciş sahil projesi
 3. Gevaş'a birde buradan bakın.
 4. çobanı dinleyin!
 5. ulan hangi kablo
 6. Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
VİDEO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI