Bugun...

28 Şubat darbesi ve Erbakan

Cumhuriyet tarihimiz darbelerle doludur belirtildiği açıklamada Milli irade hemen her 10 yılda darbelerle kesilmiştir denildi.

 Tarih: 01-03-2018 00:32:43

28 Şubat darbesi ve Erbakan

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı 28 Şubat post modern darbesinin 21. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Saadet Partisi Van İl Başkanlığından yapılan açıklamada, bu darbeler içerisinde, kanlı olmasa bile en kirlilerinden biri 28 Şubat sürecidir diyebiliriz. Çünkü 28 Şubat’ı başlatanlar kendi kimlikleri ile ortaya çıkma cesaretini gösteremediler. TSK’nın bir takım askerlerini maşa olarak kullandılar.

 26 tane bankanın içini boşalttılar. Eğer 28 Şubat süreci olmasaydı o bankaların içi boşaltılmasaydı bugün Türkiye’nin ekonomisi Almanya ve İngiltere’den de daha güçlü olurdu.

 

28 Şubat darbesi Milletine ve ülkesine hizmet aşkıyla yanan Erbakan Hoca ve Yol arkadaşlarına yapılmıştır.28 Şubat darbesi, tüketen bir ülkeden, üreten bir ülke olmaya hazırlanan ülkemize yapılmıştır. 28 Şubat darbesi, kokuşmuş Batı Medeniyetinde kurtulup özüne, inancına dönmeye hazırlanan milletimize yapılmıştır. 28 Şubat darbesi, halkın emeğini sömüren bir avuç beyaz adam yerine, halkın parasını halka hizmet için oluşturulan “havuz Sistemine” yapılmıştır. 28 Şubat darbesi, Irkçı Emperyalizmin sömürü alanı haline gelmiş, istedikleri gibi at koşturdukları, istikrarsızlık için yaptırdıkları vekalet savaşlarıyla her köşesinde oluk oluk kan ve göz yaşı dökülen İslam Coğrafyasında, Küresel güçlerin planlarını bozacak, sömürü, kan ve göz yaşının akmasına dur diyecek “İslam Birliği” projesine yapılmıştır.

 

Dün vefat yıldönümünde minnet ve özlemle yâd ettiğimiz Erbakan Hocamız, 28 Şubat sınavını alnının akıyla verdi. Ortalığı karıştırmak isteyenlere de fırsat vermedi. Onun ne derece basiret sahibi bir lider olduğu görmek ve ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunu anlamak için, kanaatimizce Mısır’da yaşanılanları gözümüzün önünde canlandırmamız yeterli olacaktır. Mısır’daki gelişmelerle 28 Şubat’ı karşılaştırdığımızda Erbakan hocamızın ne kadar büyük bir devlet adamı ve vatanperver olduğunu idrak etmiş oluruz.

 

Bugün bahsi geçen post modern darbenin üzerinden 21 yıl geçti. Evet ne yazık ki bir komutan ’28 Şubat bin yıl devam edecek’ demişti. Ama o mantalite içerisinde 28 Şubat 8, 10 yıl bile değil haksızlığı ile ortaya çıktı ama 28 Şubat mağduru olan Erbakan hocamız yüzlerce yıl anılacaktır.

 

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak; 28 Şubat sürecinde fikirlerine, idealine beton dökülmeye çalışılan Rahmetli Genel Başkanımız Necmettin Erbakan’ı minnetle anıyor, bu vesileyle 21 yıldır ceza evinde yatan 28 Şubat mağdurlarının da bir an evvel özgürlüğe kavuşmasını diliyor; ülkemizin bir daha herhangi bir darbeyle karşılaşmamasını temenni ediyoruz.

 

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van Belediye Başkanları Kimler Olsun?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI